O warsztatach słów kilka

PDF
Drukuj
Email

Wszystkie aktualne terminy warsztatów możesz znaleźć w naszym formularzu zgłoszeniowym

Staramy się, aby nasza oferta szkoleń była różnorodna i elastyczna, dopasowana do Twoich potrzeb i możliwości. Mamy opracowany cykl kilkudniowych warsztatów szkoleniowych na różnych poziomach, które organizujemy kilka razy do roku. Możesz na nie przyjechać sam lub z własnym koniem,

Zajęcia prowadzimy po polsku lub angielsku.

Zapewniamy odpowiednią infrastrukturę szkoleniową (profesjonalne maty, tarcze, siatki do wyłapywania strzał, w razie niepogody możliwość treningu na hali), konie przygotowane "pod łuk" oraz cały potrzebny sprzęt łuczniczy (łuki, strzały, kołczany) oraz ewentualnie pomoc w doborze i zakupie własnego sprzętu.

Na naszych warsztatach poznasz lub udoskonalisz:

 • technikę strzelania z łuku wschodniego za pomocą pierścienia łuczniczego - zekiera;
 • sposoby szybkiego zakładania strzał;
 • technikę strzelanie z konia, kierowanie dosiadem, podstawy szkolenia wierzchowca;
 • konkurencje sportowe, taktykę jazdy na torze;
 • łucznictwo bojowe, połączone z szermierką szablą czy lancą, posługiwanie się tarczą typu wschodniego - kałkanem etc.

Jeśli jesteś osobą początkującą, możesz umówić się na zajęcia indywidualne, lub przyjechać na jedne z kilku rodzajów warsztatów w stopniu podstawowym.

Jeśli nie umiesz używać łuku i nie jeździsz konno, nie trać czasu, nie odkładaj nauki łucznictwa aż zostaniesz jeźdźcem - na początek weź udział w weekendowych warsztatach pieszych, na których poznasz azjatycką technikę strzelania z krótkiego łuku, z użyciem pierścienia łuczniczego - zekiera. Po tych zajęciach ma się już podstawowe umiejętności łucznicze i można je sobie spokojnie doszlifowywać, jednocześnie ucząc się jazdy konnej w swojej lokalnej stajni (bądź na indywidualnych zajęciach z nami), aby po jakimś czasie wziąć udział w etapie drugim, warsztatach konnych.

Jeśli umiesz jeździć konno (co najmniej w takim stopniu, że czujesz się swobodnie w galopie), ale nie umiesz strzelać z łuku albo może jesteś łuczniczką czy łucznikiem ale nie znasz azjatyckiej techniki dostosowanej do strzelania konno, również możesz najpierw zaliczyć warsztaty piesze a potem konne, bądź też wziąć byka za rogi i od razu wziąć udział w dłuższych czy krótszych zajęciach obejmujących całość zagadnienia.

Poza ustalonymi formami zajęć, możemy elastycznie dostosować się do Twoich potrzeb:

 • przeszkolimy na indywidualnych zajęciach Ciebie i/lub Twojego konia;
 • jeśli znasz odpowiednie miejsce i zorganizujesz grupę zainteresowanych osób, przyjedziemy z warsztatami do Was;
 • możesz swojego wierzchowca wstawić do nas w pensjonat, abyśmy przygotowali go do łucznictwa, szermierki rozmaitą bronią czy udziału w inscenizacjach;
 • organizujemy pokazy, inscenizacje, zawody piesze lub konne, zajęcia integracyjne dla firm, lekcje "żywej historii" w szkołach etc.
 • jeśli bardziej interesują Cię inne, bardziej spokojne :-) formy łucznictwa, prowadzimy szkolenia w strzelaniu z łuku tradycyjnego, sportowego czy nowoczesnego łuku bloczkowego, zarówno jeśli chodzi o typowe strzelanie tarczowe jaki i terenowe (field, 3D, stump shooting czy strzelanie do rzutków);
 • sami specjalizujemy się w łucznictwie i użyciu innej broni z konia, ale współpracujemy z doświadczonymi instruktorami, którzy w razie potrzeby mogą poprowadzić obok naszych, dodatkowe zajęcia z szermierki pieszej bronią historyczną.
 • pomagamy w doborze i zakupie sprzętu indywidualnego oraz w projektowaniu i urządzaniu torów łuczniczych pieszych i konnych - jeśli chcesz dodać łucznictwo, jako kolejną atrakcję przy swojej stajni czy gospodarstwie agroturystycznym, albo po prostu urządzić sobie ministrzelnicę na działce, poprowadzimy Cię "za rękę". 

Jeśli jesteś zainteresowany jakąkolwiek formą współpracy skontaktuj się z nami, ustalimy szczegóły.

Poprawiony ( wtorek, 05 kwietnia 2016 18:08 )
Najbliższe warsztaty

Terminy zajęć na jesień / zimę 2018 !


Przeżyj przygotę i przygotuj się z nami na sezon 2019!

Zobacz wszystkie  aktualne terminy warsztatów  


fb nasz profil AMM Archery


Zapraszamy!

Aktualności

Zapisz się na Newsletter!

 news_1

Więcej
Miejsce

Nasza firma jest mobilna. Warsztaty organizujemy w całej Polsce, m.in. pod Warszawą, Krakowem,Białymstokiem, Wrocławiem, Olsztynem. Na stałe nasze ośrodki szkoleniowe znajdują się w Borsukówce (k. Białegostoku) oraz w Łomiankach (k. Warszawy).

Więcej